گزارش فارس از نشست نمایش حضرت والا

 


قسمتی از این گزارش:

 

به گزارش فارس، رضوی که بازی در سه نقش متفاوت را در این نمایش بر عهده دارد نیز درباره ارتباط اش با هر یک از این نقش‌ها توضیح داد و گفت: ابتدا که شخصیت منیر نوشته می‌شد اولین سوالم درباره سن و سال این نقش بود. مدتی بعد پوران خلق می‌شد و می‌دیدم که چه شخصیت جذابی است اما هیچ وقت نمی‌پرسیدم که چه کسی می‌خواهد اینها را بازی کند چون نمی‌خواستم که کارگردان در معذوریت انتخاب بازیگر قرار بگیرد. فکر می‌کردم که ممکن است من یکی از نقش‌های این نمایش را بر عهده داشته باشم. وقتی گفتند که هر سه نقش را من بازی کنم احساس خوبی داشتم اما راستش را بخواهید نترسیدم. این کار سخت‌تر از این نبود که بازیگران دیگر در چند کار به طور همزمان بازی می‌کنند.
وی ادامه داد: بازیگر تیپ نیستم و گذشته از آن که این نوع بازی را نمی‌پسندم، تخصص آن را هم ندارم از این رو تلاش کردم خیلی از درون شکل بگیرد.
وی درباره لهجه این شخصیت گفت: وقتی به لهجه مشهدی برای این شخصیت فکر کردیم احساس من این بود که وجود لهجه از اقتدار نقش کم می‌کند به خصوص اینکه وقتی لهجه در آهنگ صدای زنان وجود داشته باشد. بنابر این به وجود رنگ و بویی از لهجه بسنده کردیم.
وی درباره همکاری‌اش با مهدی سلطانی در این نمایش گفت: این شانس من است که دو کار تئاترم را در کنار سلطانی بازی کرده‌ام او بازیگر شریفی است.
رضوی درباره کم شدن کارهایش در عرصه سینما و تلویزیون گفت: از سال 75 - 76 دیگر فیلمی ندیده‌ام که دلم بخواهد در آن بازی کنم. نقش‌هایی که به من پیشنهاد می‌شود برایم جذاب نبوده است. از سوی دیگر فضای سینما دیگر آن فضایی نیست که من کار را در آن شروع کردم.
وی تئاتر را به دلیل تداوم حس و تکرار آن آسان تر از عرصه سینما که آخرین نتیجه را باید ابتدا ارائه داد دانست و گفت: یکی از دشواری‌های تئاتر این است که باید مدام با تمام گروه سرو کار داشت. مسلما به تعداد آدم‌ها نگاه و جهان‌بینی وجود دارد.
رضوی با تاکید بر اینکه اعتقادی بر تئاتری بودن یا سینمایی بودن ندارد، گفت: بازیگری و گریم انجام می‌دهم و برای انتخاب همکاری با یک کار چه تئاتر باشد و یا سینما و تلویزیون، متن و عوامل کار را در نظر می‌گیرم.
حسین پاکدل در قدردانی از این بازیگر گفت: برایم غنیمیتی بود که 25 سال تجربه
ایشان به خدمت کارم آمد. انرژی که برای نقش‌ها گذاشتند برایم مایه مباهات است.

منبع:

farsnews.com

 

/ 0 نظر / 30 بازدید